INNO Investment

سرمایه‌گذاری و کارآفرینی از روش‌های مهاجرت به کانادا بوده که مختص تجار و مدیران باسابقه است. گروه متخصصین اینو در این مسیر شما را راهنمایی خواهندکرد.

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است. این روش مهاجرت به تجار و  مدیران باسابقه اختصاص دارد.

این روش خود دارای زیرمجموعه‌ها و ظرافت‌های بسیار است. عدم ‌آگاهی متقاضی از این نکات باعث می‌شود تا وی پس‌ از مهاجرت هزینه‌های زیاد و غیر قابل پیش‌بینی را متحمل شود.

در منشور اخلاقی گروه متخصصین …. موفقیت شما پس ‌از ورود به کانادا نیز به ‌عنوان یکی از اهداف مجموعه قید‌ شده ‌است. بنابراین شما با شرکت در جلسات مشاوره‌ی امور مالی و تجاری ما احتمال هرگونه ضرری را به صفر می‌رسانید. همچنین آگاهیتان درباره تجارت در خارج‌ از کشور نیز بیشتر می‌شود.

به‌طورکلی می‌توان این راهکار را به دو‌ بخش کلی تقسیم ‌کرد:

یک: برنامه سرمایه‌گذاری اداره مهاجرت
دو: سرمایه‌گذاری به‌عنوان یک کارآفرین

 

سرمایه‌گذاری در کانادا

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا و کسب اقامت دائم، سرمایه‌گذاری است که در هر استان کانادا شرایط و قوانین متفاوتی دارد. کشور کانادا اولین کشور مهاجرپذیر جهان محسوب می‌شود که سالانه تا سقف ۳۰۰۰ هزارنفر مهاجر جدید پذیرش میکند.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور کانادا بسیارند و این کشور اجازه می‌دهد که تمامی اشخاص حقیقی یا حقوقی در این موضوع سهیم باشند.

همچنین استانداردهای این سیستم با آگاهی کامل امنیت این موضوع را تضمین می‌کنند.

دولت نیز با تدوین تعدادی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری هر استان، این امکان را می‌دهد که اشخاص در استان مورد نظر سرمایه‌گذاری کرده و اقامت دائم خود را نیز دریافت کند‌.

یکی از معایب این روش معمولا آن است که پس از مهاجرت به کانادا، متقاضی برنامه‌ای برای کسب درآمد و کسب‌وکار خود ندارد. آن‌ها عموما مجبور می‌شوند که با پرداخت بلاعوضِ بخشی از میزان سرمایه‌گذاری به موسسات اعتباری، اقامت کانادا را بدست آورد.

در سال‌های گذشته٬ مهاجرت از این روش با فراز و نشیب‌هایی مانند سهمیه‌ای شدن، تعلیق موقتی و… روبه‌رو بوده است. این دشواری نشان از تغییر رویه مهاجرتی از سوی دولت کانادا دارد. همزمان با تقویت برنامه‌های دیگر رویه مهاجرت به سمت کارآفرینی یا راه‌اندازی کسب‌وکار پیش رفت. علت این اتفاق، اهمیت رونق چرخه‌ی اقتصادی و اشتغال‌زایی در جامعه از سوی دولت است.

 

روش کارآفرینی

کارآفرینی به چندین بخش مختلف تقسیم می‌شود. نکته بسیار مهم در این حرفه این ‌است که کارآفرینی با راه‌اندازی کسب‌وکار به‌روش Start-up کاملا تفاوت‌های اساسی دارد.

 

خرید بیزینس

خرید کسب‌وکار (بیزینس) با سابقه‌‌ی کاری٬ یکی از روش‌های کارآفرینی است که در هر استان کانادا شرایط متفاوتی دارد. با این حال در این روش چرخه اشتغال کشور رونق می‌یابد. درنهایت متقاضی می‌تواند اقامت دائم خود را دریافت کند.

در این روش بیزینس مورد نظر باید دارای ویژگی‌هایی باشد که متقاضی ضمن کسب درآمد از آن بتواند به اقامت دائم برسد. این ویژگی‌ها در هر استان کانادا براساس قوانین استانی می‌تواند متفاوت باشد. همچنین مسائل مالیاتی و مباحث دیگر ضرورت وجود یک مشاور امور تجاری را درکنار شما بیشتر می‌کند. ازجمله این موضوعات می‌توان به انتقال برند بدون انتقال تعهدات مالی و قراردادهایی مانند اجاره در خرید بیزینس اشاره‌ کرد.

گروه متخصصین اینو مفتخر است که با سال‌ها تجربه تمامی این امور را از ابتدا تا انتها برای شما به وسیله کارشناسان خود به انجام برساند. در بخش “درباره ما” اطلاعات بیشتری در این‌باره کسب کنید.

خرید سهام، انتقال شرکت به کانادا، ثبت شرکت یا راه اندازی کسب‌وکار

 

۱.خرید سهام

شما می‌توانید با خرید بیش‌ از ۵۰ درصد سهام یک شرکت فعال‌، زمینه مهاجرت خود و خانواده‌تان را فراهم کنید. همچنین با شراکت در طرح توسعه آن شرکت می‌توانید به‌ اتفاقِ اعضای خانواده‌تان به کانادا آمده و مشغول به ‌کار شوید. این راحت‌ترین روش برای دریافت اقامت دائم است.

۲.انتقال شرکت به کانادا

در صورتی که مالک یک برند یا کارخانه تولیدی باشید، با انتقال این اموال به کانادا می‌توانید همراه مدیران اصلی شرکت و اعضای خانواده‌تان به کانادا مهاجرت کنید. در این روش نکات برجسته تجاری وجود دارد که مشاورین توانای ما در جلسات مشاوره به‌طور مفصل در این‌باره صحبت خواهند کرد.

توجه: این روش با روش انتقال تکنولوژی یا ایده تجاری تفاوت‌های زیادی دارد.

 

 

برنامه‌های تجاری در هر استان

استان کبک

برنامه سرمایه‌گذاری کبک (Quebec Business Immigration – Investor)
برنامه خود‌اشتغالی (Quebec Business Immigration – Self-Employed)
برنامه کارآفرینی کبک (Québec Entrepreneur Program)

برنامه سرمایه‌گذاری کبک این امکان را فراهم می‌کند که افراد با قراردادن سرمایه خود در اختیارِ یکی از سازمان‌های مورد تایید کانادا یا سرمایه‌گذاری مستقیم بتوانند اقامت دائم دریافت کنند. این طرح مشکلات زیادی در تغییرات قوانین سهمیه‌ها دارد. البته متقاضی واجد شرایطی که به زبان فرانسه مسلط باشد از این سهمیه‌ها معاف خواهد ‌بود.

برنامه یا طرح خوداشتغالی استان کبک این امکان را فراهم می‌کند تا افراد واجد شرایط بتوانند به اقامت دائم دست پیدا کنند. این مزیت به‌ شرطی‌ست که متقاضی در یک تجارت خاص، حرفه یا تخصص به طور اثربخشی در کانادا مستقر و به فعالیت بپردازد. این برنامه دارای لیست مشاغل بوده اما این لیست مرتبا در حال تغییر است.

برنامه کارآفرینی برای مدیران واجد شرایط فرصت کار و اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم می‌کند. کارآفرین باید به طور اثربخشی در حوزه‌های تجاری، صنعتی یا کشاورزی استان به فعالیت بپردازد.

 

استان انتاریو

برنامه کارآفرینی (OINP Entrepreneur Stream)
طرح شرکتی (Corporate Stream)

برنامه کارآفرینی برای افرادی‌ست که برای ایجاد یک ابتکار جدید تجاری یا خرید بیزینس موجود در انتاریو قصد دارند به کانادا نقل‌مکان کنند. افراد طبق این برنامه و براساس قرارداد تاسیس یک کسب‌وکار در انتاریو، موفق به اخذ مجوز کار موقت خواهند شد. همچنین طی شرایطی٬ کارآفرین فرصت دارد تا از طریق OINP، برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلای نماید. در طرح کارآفرینی OINP  شرکت‌کنندگان واجد شرایط قبل از ارائه یک درخواست کامل باید حتما دعوت به اپلای شوند.

در طرح شرکتی، شرکت‌هایی که بصورت بین‌المللی قصد توسعه فعالیت خود را در استان انتاریو دارند، می‌توانند از طریق این طرح و دریافت گواهی لازم اقامت دائم بگیرند. این اقامت مختص متقاضی و تعدادی از مدیران کلیدی شرکت است.

 

استان بریتیش کلمبیا

برنامه کارآفرینی براساس مناطق استان (BC PNP Entrepreneur Immigration)
انتقال استراتژیک (Strategic Projects Category)
طرح کارآفرینی اصلی (BC PNP Entrepreneur Immigration)

کارآفرینی براساس منطقه‌ای در داخل استان بریتیش کلمبیا طرحی است که برای کمک به اشتغال مناطق کم‌جمعیت استان و توزیع فرصت‌های عادلانه در تمامی مناطق بکار می‌رود. در این طرح حداقل فاصله ۳۰ کیلومتری از مراکز اصلی شهرها باید رعایت شود. همچنین در مناطقی امکان فعالیت وجود دارد که جمعیت آنها از ۷۵ هزار نفر کمتر باشد. در عین‌حال میزان کمتر سرمایه‌گذاری و دریافت کمک‌های دولتی برای گسترش کسب‌وکار یکی از مزایای اصلی این طرح است.

در طرح استراتژیک برای شرکت خارجیِ واجد شرایطی که بخواهد کسب‌وکار خود را از طریق استان بریتیش‌کلمبیا گسترش دهد کاربرد دارد. از مزایای اصلی آن می‌توان به مهاجرت پنج نفر پرسنل مهم شرکت به همراه اعضای خانواده درجه‌یکشان اشاره کرد.

استان بریتیش‌کلمبیا فرصت‌های تجاری زیادی دارد. یکی از آنها طرح کارآفرینی است که در هر نقطه‌ای از استان، حتی شهرهای اصلی همچون ونکوور، قابلیت اجرا دارد. در این طرح متقاضیان مجوز‌ کار دریافت خواهند کرد. چنانچه بیزینس خریداری‌شده یا کسب‌وکار شرایط مطلوبی را برای مدیریت مستقیم متقاضی ایجاد کند، وی می‌تواند اقامت دائم بگیرد.

 

استان ساسکاچوان

طرح کارآفرینان فارغ‌التحصیل خارجی(International Graduate Entrepreneur Category)
طرح اصلی کارآفرینی ساسکاچوان (SINP Entrepreneur Category)
طرح مزرعه‌داران ساسکاچوان (SINP Farm Owners and Operators Sub-Category)

اگر به ‌عنوان یک دانشجو علاقمند به یکی از موارد زیر هستید، می‌توانید از این برنامه استفاده کنید:

تحصیل کوتاه‌مدت در یکی از موسسات معتبر و تایید‌شده و دریافت مدرک فارغ‌التحصیلی از آن
راه‌اندازی یک کسب‌وکار در ساسکاچوان

با استفاده از طرح کارآفرینان می‌توانید با مشارکت فعالانه در یک طرح یا پروژه، جذب یکی از زیرگروه‌های یک کارآفرین با استعداد شوید.

در طرح کشاورزی شما می‌توانید با خرید یک مزرعه یا راه‌اندازی آن مهاجرت کنید. نکته مهم این ‌طرح این ‌است ‌که ضمن اثبات اینکه متقاضی قصد واقعی برای سکونت در استان را دارد، حتما تجربه قابل اثباتی در حوزه کشاورزی هم نیاز است.

 

استان آلبرتا

طرح خود اشتغالی برای کشاورزان (Alberta Self-employed Farmer Stream)

این برنامه به کشاورزانی که سرمایه کافی برای خرید و گسترش مزرعه در آلبرتا را دارند تعلق می‌گیرد. آن‌ها بدین‌ وسیله می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اپلای نمایند. این متقاضیان حتما باید صاحبان و گردانندگان مزرعه بوده و برنامه آنها باید بر مبنای سکونت در آلبرتا باشد.

 

استان مانیتوبا

طرح سرمایه‌گذاری (Manitoba’s Business Investor Stream)

این برنامه برای جذب صاحبان و کارآفرینان باتجربه‌ای که قصد شروع یک کسب‌وکار یا راه‌اندازی مزرعه‌ای را دارند طراحی شده‌است. در حال‌ حاضر دو مسیر برای متقاضیان وجود دارد:

یک: کارآفرینی
دو: سرمایه‌گذاری در مزرعه

 

استان نوا اسکوشیا

طرح کار آفرینی اصلی و کارآفرینی ویژه فارغ‌التحصیلان

برنامه کارآفرینی اصلی برای افرادی است که قصد راه‌اندازی یا خرید کسب‌وکاری را دارند. این طرح بصورت اقامت موقتی‌ست که طی پروسه‌ای تبدیل به اقامت دائم می‌شود.

طرحِ ویژه برای افرادی است که بخشی از دوران‌تحصیلی خود ‌را در یکی از مراکز معتبر استان گذرانده و سپس علاقمند به کارآفرینی شده ‌‌باشند. دولت استانی تشویق‌هایی هم برای این افراد کارآفرین درنظر می‌گیرد.

Recent Posts

Salon de l’immigration 2023

Salon de l’immigration 2023

Moving to Montreal

Moving to Montreal

  • +1 (514) 424-7014
  • info@innolinkcanada.com
  • 1375 Rue de l'Église, Saint-Laurent, QC H4L 2H1, Canada